Jan 31, 2009
Blogeriai rašo ranka - #1 serija
Turbūt ne tik blogeriai yra tiesiogiai priklausomi nuo skaitmeninio rašto. Visi mes kasdieniniame bendravime raštu ir darbe naudojame kompiuteryje esančius fontus, už kuriuos reiktų dėkoti dėdėms tipografams.
O jei trumpam išimtume rašymo protezą (kompiuterio klaviatūrą ar mobilųjį telefoną) ir pažiūrėtume, kaip atrodo jų raštas rašytas ranka?
Štai pirma serija, kurioje sudėjau 22-jų blogerių atsiųstus rankraščius.
Rezultatas vertas grafologo žvilgsnio.
Už pirmą rankraščių seriją dėkoju šiems blogeriams, atsiliepusiems į vakar mano paskelbtą akciją:
Andrius Kleiva - Vienastoks - Gedas - Marius - Tomas (tamole) - Arvydas - Karolis aka Sniuff - Aurimas - Dovilė - Liudas - Karolis Pocius (raštas pasirodys kitoje serijoje) - Bevardo - Karolis Matusevičius - Armandas - Šaras - Liūtas - Petras Kudaras - Lizi - Kreativas - Edvinas
Mantvydas - Edvardas aka Whisky - Egi2ks (raštas pasirodys kitoje serijoje) - Jovita
PS. Stebiuosi tokiais blogeriais kaip Andrius Kleiva, Džiugas, kurie sugeba sureaguoti į naujieną tą pačią akimirką. Tiesa, NePo sugebėjo net atsukti laiką atgal ir priminė apie blogo įrašą rašytą ranka prieš 3 metus (iš rašto matosi, kad genijus).
Akcija nesustoja. Tie, kas rašė, skanavo, fotografavo, postino ir palikinėjo komentarus po įrašu, siuntė nuorodas ir nerado savęs koliaže, pasirodys su kitais 20-25 rašto pavyzdžiais.
Dar nevėlu sudalyvauti ir parodyti savo rašyseną.
Jan 30, 2009
Taip atrodo mano raštas
Bet ar dažnai kas nors skaito mūsų ranka rašytus tekstus?
Gal pabandom?
Turėtų būti visai įdomu pamatyti, kaip ranka rašo koks vienastoks, Justinas Beinorius ar visa Cafe komanda; kaip rašo Arnoldas, Karolis Jachimavičius [Uroboras&Eilė Prie Tūliko] ar Aurelijus Katkevičius.
O štai kaip ranka rašo žymūs tipografai - žmonės kuriantys skaitmeninį raštą, kuriuo rašome kasdien:

DĖMESIO. BLOG ACTION: Noriu surinkti ir paskelbti Lietuvos blogerių, žurnalistų, rašytojų tipografijas. Kiek įmanoma daugiau.
Padėkite surinkti kuo daugiau rankraščių.
Savo skanuotą ar fotografuotą rankraštį siųskite: cinamonas[et]gmail.com
arba
rašykite į savo blogą ir meskite nuorodą į komentarus.
Pageidautina su nuoroda į skaitmeninius raštus.
Tai bus paskelbta atskiru įrašu.
Jan 29, 2009
Jan 28, 2009
Ką pražiopsojau per Cadbury reklamą
Nesakysiu kas čia reklamuojama. Pažiūrėkite šį flashmobą Liverpool'io traukinių stotyje su 350(!) šokėjų ir patys pamatysite.
ir nepamirškite paspausti More
Ryklių baimė arbatos stiklinėje

Savaitgalį žiūrėjau pop-mokslinį filmą apie didžiausias žmonių baimes, o šiandien radau Pablo Matteoda kurtą arbatos sietelį "Sharky".
Ryklių baimė nepagrįsta, dirbtinai suformuota.
Po filmo "Nasrai" (1975) premjeros Kalifornijos paplūdimiai staigiai ištuštėjo. Priežastis - masinė riklių fobija.
Psichologai nustatė, kad žmonės paniškai bėga į krantą, pamatę iš vandens kyšantį peleką ir raudoną dėmę jūroje.
Sharky - puikus dizaino pavyzdys, kuriame dera funkcija, vartojimo metu besiskleidžianti idėja ir didžiulis vizualis krūvis. Ryklys arbatos puodelyje!

via (designboom)
Jan 27, 2009
Terry Richardson apie fotografiją
Kai žmonės sako - "man reikia gero fotiko, kad fotografuočiau žmones", o kas nors jiems atsako - "svarbiausia fotografo žvilgsnis ir mokėjimas improvizuoti", galvoje turimas Terry Richardsonas.
Čia jis kalba apie tai.
Orientyrai
Yra tokia gera Kevin Lynch'o miesto teorija (Image of The city), nagrinėjanti miestą ir jo suvokimą ne per žemėlapius, o per praeivio žvilgsnį.
Vienas iš miesto elementų, aprašomų teorijoje yra orientyras. Šiuo gali būti gerai atsimenamas pastatas (pvz. tv bokštas) arba štai toks stulpelis.
Paskaitos konspektas "Kevin Lynch miesto teorija ir miesto dizainas".
Jan 26, 2009
Laimingas skaičius - 7
Kažkas sukosi galvoje žiūrint į šią nuotrauką.
Kinų Naujieji. Maži stebuklai. Laimė. Spalvos...
ai, būkim biedni, bet laimingi. :)
Susipažinkite - pirmas 3D webcam'as Minoru

Jei šis žaisliukas toks nuostabus, kaip rašoma pranešime spaudai, gali būti, kad "skype" video pokalbiais bendrausime užsidėję 3D akinius.
Juo taip pat šauniai galima filmuoti ir fotografuoti. Tada ir youtube video žiūrėsime užsidėję 3D akinius.
(via NotKot)
Jan 25, 2009
Twittektūra
Nėra objekto ar reiškinio, į kurį negalėtume pažvelgti per architektūros žiūroną.
Šiandien po mikroskopu pasidėjau literatūrinį 140 simbolių žanrą (SMS, Twitter, blake.lt, vibe.lt) ir mini architektūros žanrą - mažus namukus. Bandysiu lyginti.
Daniški kolonihave namai ir Twitter bendruomenės
Kolonihave tradicija atsirado Danijoje apie 1890 metus, kai Kopenhagos priemiestyje statomų fabrikų darbininkams buvo skirta kolonija, suskirstyta į 200 kv/m sodus su 3,5x3,5m(!) namukais. Tokio ploto turėjo pakakti minimaliems darbininkų šeimos poreikiams.
Ar gi tai ne tas pats, ką mes darome su savo 140 simbolių?
Nedidelis plotas - iššūkis apriboti save tik būtiniausiais dalykais, kaip ir SMS formatas, kuris įpareigoja rašyti kuo trumpiau, be išvedžiojimų.
Nepaisant labai riboto ir standartinio dydžio, kiekviena kolonihave šeima puošdavo ir įrengdavo savo namą individualiai: dažydavo, apkaldavo langines, prilipdydavo erkerius, kartais ant stogo įrengdavo terasą.
@Karolio suskaičiuoti Lietuviai Twitteryje, kaip ir blake.lt su vibe.lt, primena gražų kolektyvinių sodų rajoną.
Kuo mažesni atstumai tarp kaimynų, tuo geriau ir greičiau vyksta bendravimas.
Kuo trumpesnės žinutės, tuo greičiau jos perskaitomos.
Įrankiai, leidžiantys trumpinti nuorodas (Tinyurl), turi bendrumo su išradingais mažų interjerų elementais. Mažuose namukuose viskas super kompaktiška: nedidelė lova, nedidelis, dažniausiai sulankstomas, stalas, dvi - trys kėdės, mažas pečius maistui, palubėje lentynos būtiniausiems daiktams susidėti ir viskas. Ai, tiesa, maisto atsargas dažniausiai laikydavo po namu įrengtame "šaldytuve", kur patekti galima iš vidaus, per liuką. Kriauklė apsiprausimui buvo kabinama lauke.
Kolonihave kultūrai pažymeti buvo surengta žymiausių architektų kolonihave namų paroda "KOLONIHAVEN - The International Challenge".
Čia savo mikro architektūros projektus pristatė tokie "starchitektai", kaip Frank O. Ghery, Mario Botta, Tadao Ando, Arata Izosaki, Dominique Perault ir kiti.
Lyginant su literatūra, tai būtų tas pats, kas duoti A.Barico, H.Murakamiui, F.Beigbederiui parašyti SMS'ą.
Literatūros sąrašas:
Jekaterinos Lavrinec straipsnis "SMS:pastabos apie mikroprozą".